Przepis na funkcjonalność w salonie

Kolekcja mebli Solina
Opracowanie: BEDS
Na podstawie: BEDS
Hit czy kit? Dziś upiorne obrazy meblościanek z minionych dekad wypiera wysublimowana elegancja i minimalistyczny design. Wspomnienie z przeszłości zainspirowało projektantów marki Beds.pl, którzy podjęli wyzwanie - odczarowali meblościankę i zamienili jej wady w zalety. Tak powstała kolekcja Solina.

Przyjrzyjmy się z bliska meblościance i sposobie jej funkcjonowania w powszechnej świadomości. Jakie są główne zarzuty i obawy wobec tego niefortunnego, okrytego złą sławą mebla? Jednym tchem można wymienić: duży, ciężki, zabierający przestrzeń i zmniejszający optycznie każde pomieszczenie, w jakim się go ustawi.

Po dziś dzień, w niektórych mieszkaniach pokutują ustawione pod ścianą kombinacje regałów, szaf i przeszklonych półek z obowiązkowym barkiem w środku. Wszystko ujednolicone, produkowane masowo i utrzymane w duchu socrealistycznej użyteczności, okraszone masą bibelotów. Ten element wyposażenia mieszkania nie bez powodu nazywa się meblościanką. W zamyśle projektantów kilka segmentów meblowych połączonych ściankami bocznymi będzie w stanie zagospodarować całą przestrzeń ściany i w ten sposób zaoszczędzić miejsce w niedużych pokojach w blokach. Meblościanka z założenia jest modułowa - każdy segment może składać się z kilku pięter: szuflad, półek, bądź szafek, które można ustawiać w różnych konfiguracjach. Segmenty i piętra można tasować i przestawiać tak, by jak najpełniej odpowiadały naszym potrzebom.

Kolekcja mebli Solina
Opracowanie: BEDS
Na podstawie: BEDS
Potencjał całej tej różnorodności i multifunkcjonalności zbitej w jeden mebel został dostrzeżony przez projektantów marki Beds.pl, którzy postanowili wykorzystać jej największą zaletę - segmentowość, modułowość i łatwość, z jaką daje się tworzyć rozwiązania dla każdego rodzaju przestrzeni. Dodatkowo odświeżyli wizerunek mebla i dodali mu niezbędnej lekkości poprzez rozdzielenie poszczególnych części i nadanie im autonomicznej formy.

W kolekcji Solina mamy do dyspozycji kilka elementów, które możemy ustawiać w zależności od warunków i upodobań: szafy stojące, wiszące i półki o zróżnicowanych wymiarach. Kolejną zmianą jest materiał z jakiego została ona wykonana - lite drewno przywraca meblościance elegancję i blask, a nowoczesność designu sprawia, ze mebel optycznie nie ciąży i nie zmniejsza pomieszczenia, tylko elegancko się w nie wpasowuje.

Jaki jest zatem przepis na nowoczesną meblościankę? Zostawiamy solidną podstawę, która może się okazać nieoceniona, jeśli chodzi o ustawianie na niej ciężkich rzeczy. Część szaf wieszamy na ścianie, półki i regały śmiało przestawiamy tak, by utworzyły zrównoważoną kompozycję. Dzięki odpowiedniej aranżacji, odrobinie fantazji i nowoczesnym rozwiązaniom możemy oswoić meblościankę, mieć funkcjonalny mebel i raz na zawsze „wykurzyć” popeerelowskie widma straszące w naszych wnętrzach.
Na podstawie: Toolbox Creative Communications
Opracowanie: Magdalena Skibka
12-02-01 11:03
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.