Cała biała, czyli przepis na świetlistą kuchnię

Cała biała, czyli przepis na świetlistą kuchnię
Opracowanie: Ceramstic
Na podstawie: Ceramstic
Tegoroczny sezon w trendach wnętrzarskich w zgodnej opinii projektantów należy do mebli lśniących bielą. Przestronna, biała kuchnia może stać się prywatną galerią sztuki kulinarnej, zaś emanujące światłem powierzchnie to idealne tło dla designerskich dodatków w soczystych, a nawet neonowych kolorach. W trend ten doskonale wpisuje się utrzymana w tonacji gradientu bieli i szarości kolekcja gresu szkliwionego ceramstic Sablo.

Biała kuchnia z lakierowanego MDF-u to rozwiązanie niemal idealne. Łatwa w rearanżacji, a przez to uniwersalna i ponadczasowa: wystarczy kilka zmian i trafionych dodatków, by dotrzymać kroku najnowszym trendom aranżacyjnym. Rewelacyjny efekt mogą jednak popsuć nieodpowiednio dobrane płytki, zmieniające ostoję domowego ogniska w ascetyczne laboratorium. Śnieżne meble są jak białe płótno, którego charakter, niczym rama obrazu, definiuje wykończenie ścian i podłogi.

Cała biała, czyli przepis na świetlistą kuchnię
Opracowanie: Ceramstic
Na podstawie: Ceramstic
Decydując się na serię CERAMSTIC Sablo zapewniamy sobie szeroką paletę możliwości. Do wyboru są bowiem płytki w deseniach: białym, grafitowym, jasnobeżowym oraz złotym. Jeśli lubimy rozwiązania tradycyjne, zdecydujmy się na ciepłe beże i brązy. Jeśli zaś preferujemy nutę awangardy, przyjrzyjmy się szarościom i grafitom. Uzyskamy efekt wypolerowanej betonowej powierzchni, który świetnie nadaje się do wykorzystania w aranżacjach minimalistycznych i z powodzeniem wydobędzie blask białych mebli. Oba warianty dają również efekt optycznego powiększenia wnętrza, dzięki któremu nawet niewielkie pomieszczenie nabierze zupełnie nowego wymiaru.

Tak zaprojektowana kuchnia zyskuje jeszcze więcej, jeśli odpowiednio zagra w niej oświetlenie: nic tak nie przykuwa uwagi, jak dobrze przemyślana gra świetlnych refleksów. Płytki 60x 60cm polerowanego gresu szkliwionego Sablo zaprojektowano tak, aby ich łączenie wymagało zastosowania fugi o minimalnej grubości: to ukłon w stronę efektu rozświetlonej, niemal jednolitej tafli.

Mamy już płótno, ramę i właściwą ekspozycję. Najwyższa pora, by zadbać o wypełnienie malunku treścią. Za farbę w naszej kuchennej aranżacji posłużą dodatki przełamujące biel ścian, podłogi i mebli. Świetnym kontrastem może stać się intensywna zieleń – czy to w formie akcesoriów, czy też wyeksponowanych roślin. Malować możemy również dekorami: Sablo Glicynia nawiązuje do stylistyki tradycyjnej, wprowadzając nutę ciepła, natomiast Sablo Bell jest przykładem nowoczesności w designie florystycznym. Alternatywą dla wymienionych dekorów jest element Stalowa Magnolia, ozdobiony realistycznymi polnymi kwiatami 3D w odcieniach stalowej szarości.

Nowoczesna, biała aranżacja kuchenna to idealne środowisko dla eksperymentów kulinarnych i dyskusji przy filiżance kawy, zaś szlachetny minimalizm nie zakłóca spontaniczności rodzinnych posiłków. Decydując się na wystrój kuchni w tej stylistyce warto zadbać o to, by zaproszeni goście mogli poczuć się w niej niczym na wernisażu w modnej galerii.
Na podstawie: Toolbox Creative Communications
Opracowanie: Filip Godecki
11-08-18 11:30
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.