Małe wnętrza w wielkiej płycie

blok wielka płyta
Opracowanie: ell brown
Aranżacja małych wnętrz w wielkiej płycie może wydawać się nie lada wyzwaniem, ale istnieją łatwe sposoby, aby nawet w ciasnym bloku stworzyć ciepły klimat. Zbliżające się lato to idealny czas na odświeżenie swoich czterech kątów a nowa aranżacja mieszkania to doskonała okazja do zmiany panującej w nim aury.

W poszukiwaniu najlepszych pomysłów i rozwiązań dla małych przestrzeni w bloku warto zasięgnąć porady specjalisty, projektanta oraz stylisty. Charakter, jaki nadamy naszej przestrzeni zadecyduje o jakości funkcjonowania w niej w przyszłości.

Na charakter wnętrza składa się przede wszystkim jego wystrój i estetyka, które jednak współgrać powinny z funkcjonalnością pomieszczeń, czyli bezpieczeństwem i wygodą ich użytkowania. Jednym z ważniejszych elementów wpływających na komfort życia w naszym mieszkaniu jest również odpowiednia temperatura i jakość powietrza, które mają niebagatelny wpływ na nasze samopoczucie. Projektując wnętrze, warto poświęcić tym zagadnieniom więcej uwagi, by stworzyć rodzinne gniazdo, w którym panuje zdrowa i ciepła atmosfera. Do takiego mieszkania chętnie się wraca i przyjemniej spędza się w nim czas.

Mebel to nie wszystko
mieszkanie
Opracowanie: BAKOKO
Jest wiele kryteriów, które decydują o komforcie mieszkalnym. Być może nawet nie zdajemy sobie sprawy, jak silny wpływ na stany emocjonalne i nastroje człowieka może mieć przykładowo kolorystyka ścian i mebli. Kolor czerwony rozprasza nudę i monotonię, dodając energii i pobudzając do działania. Ściany sypialni warto pomalować na zielono – barwa ta sprzyja usuwaniu zmęczenia
i pomaga przy zwalczaniu bezsenności. Błękit idealnie sprawdzi się natomiast w pokoju dziennym – działa odprężająco, jednocześnie przynosząc ulgę przy bólach głowy i stawów.

Relaksowi mogą sprzyjać również odpowiednio wyprofilowane meble, które dopełniają estetyczny i kształtują funkcjonalny charakter wnętrz. Jakość mebli ma niezwykle ważne znaczenie w naszym codziennym życiu. Odpowiednio dobrane do użytkownika krzesła, fotele, kanapy i stoły chronią przed schorzeniami układu ruchu, bólami mięśni i stawów oraz odpowiadają za kondycję kręgosłupa.
Właściwa kolorystyka wnętrza może sprzyjać myśleniu i koncentracji, jednak dopełnieniem dobrego samopoczucia będzie panujący w mieszkaniu komfort cieplny. Na efektywność naszej pracy, nauki i odpoczynku najlepiej wpływa temperatura w zakresie od 20 do 22 stopni. Na dobrą jakość naszego snu natomiast wpłynie przede wszystkim odpowiednio dobrane łóżko, ale pamiętajmy, że najlepiej odprężamy się i regenerujemy siły w nocy w temperaturze 18 stopni. Ważna jest też względna wilgotność powietrza. Powinna wynosić 40 - 60 proc., w przeciwnym wypadku może niekorzystnie wpłynąć zarówno na organizm człowieka, jak również na kondycję mebli, książek czy ubrań. Jeżeli wilgotność spadnie poniżej 30 proc., powietrze staje się zbyt suche, co w efekcie doprowadzić może do wysuszenia gardła, śluzówek czy skóry. Stała kontrola temperatury w pomieszczeniu jest zatem niezbędnym czynnikiem wpływającym na nasz komfort. W takim przypadku najefektywniej sprawdza się automatyka pogodowa i regulacja termostatyczna, z których działania korzyści czerpią użytkow­nicy Ciepła Systemowego, wytwarzanego przez ciepłownie i elektrociepłownie. Produkt ten dawniej nazywano centralnym ogrzewaniem. Stosowany w jego przypadku mechanizm, zapewniający prawidłową regulację temperatury, pomaga zapobiegać przegrzewaniu się pomieszczeń i pozwala na dostosowanie ilości ciepła do indywidualnych potrzeb odbiorców, w zależności od stanu pogody i pory roku.

Ciepło zacisza domowego
Aranżując nasze cztery kąty warto postarać się, aby nawet na niezbyt dużej powierzchni, jaką dysponujemy, wygospodarować przestrzeń, przeznaczoną wyłącznie na sen, posiłek czy pracę. Ważne jest również, aby mieć w domu ciepły, spokojny zakątek, w którym można będzie zrelaksować się po aktywnym dniu. Najlepiej, gdyby był utrzymany w przyjaznej i ciepłej kolorystyce. Niezbędnym elementem jest siedzisko – miękka kanapa lub fotel, w które można wtulić się słuchając muzyki, szydełkując, czy czytając książkę. Stać powinny w sąsiedztwie kaloryfera, który w chłodne dni stanie się dosłownym źródłem przyjemnego ciepła. Komfortem cieplnym w domu, niezależnie od warunków atmosferycznych panujących na zewnątrz, mogą cieszyć się mieszkańcy budynków podłączonych do sieci ogrzewania systemowego. Automatyka pogodowa zamontowana w węzłach cieplnych steruje dopływem ciepła zapewniając natychmiastową reakcję na zmiany temperatury. W związku z tym, nawet podczas znaczących spadków temperatur w miesiącach letnich, użytkownicy Ciepła Systemowego mogę relaksować się przy cieple płynącym z kaloryfera i nie muszą dogrzewać się innymi urządzeniami, generując dodatkowe koszty.

Współcześnie panuje tendencja do oszczędzania przestrzeni łazienek w blokach poprzez zastępowanie wanny brodzikiem. Warto jednak zastanowić się, czy podążać za tym trendem. Wanna może również pełnić funkcje pryszni­cowe, a jednocześnie stanowi niezastąpione miejsce odpoczynku po całym dniu. Nic tak nie odpręża jak 20-minutowa gorąca kąpiel z dodatkiem relaksacyjnych wonnych olejków. Ciepła woda rozluźnia mięśnie, obniża ciśnienie i likwiduje bóle głowy. Niezależnie jednak od tego, czy bierzemy kąpiel, czy prysznic, by móc cieszyć się komfortem nieprzerwanego dostępu do ciepłej wody, warto odpowiednio wcześniej zadbać o niezawodny system jej podgrzewania. Użytkownicy piecyków gazo­wych dobrze znają problem z ustawieniem temperatury wody pod prysznicem, a korzystający z bojlerów elektrycznych nieprzyjemne uczucie, gdy z prysznica nagle zaczyna lecieć zimna woda, bowiem gorącej już zabrakło. By uniknąć takich sytuacji warto skorzystać z komfortu, jaki daje Ciepło Systemowe. To również ciepła woda podgrzewana w jednym węźle cieplnym z ogrzewaniem, dostępna w każdej ilości, posiadająca stałą temperaturę osiąganą już
w chwili odkręcenia kranu.

Niewidzialne działanie, odczuwalne efekty
Warto pamiętać, że klimat wnętrza tworzy nie tylko rozmiar i kształt przestrzeni, jej wygodne i funkcjonalne wyposażenie oraz odpowiednie wykończenie kolorystyczne i jakość powietrza. Na komfort mieszkania wpływa ponadto wygoda jego obsługi. W natłoku codziennych obowiązków dążymy do ich maksymalnego ograniczenia. Wracając do domu po dniu ciężkiej pracy pragniemy pozbyć się stresów i zrelaksować. Taką możliwość daje nam ogrzewanie mieszkania i wody Ciepłem Systemowym. To najwygodniejszy sposób, ponieważ jego obsługa i konserwacja nie wymaga uwagi i troski użytkownika, pozwalając tym samym skoncentrować się na innych, ważnych dla Nas sprawach.
Na podstawie: Ciszewski Public Relations
10-05-14 14:37
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.