Kleje poliuretanowe – zastosowanie

Często może się zdarzyć, że w domu zaskakuje nas poważna usterka. Może się też zdarzyć tak, że nasz dom, plac zabaw, czy nawierzchnie poliuretanowe, który chętnie dostosowalibyśmy do swoich, często wygórowanych, ambicji. Bardzo często w takim wypadku naszym wybawieniem może zostać klej poliuretanowy.

Kleje dzielą się na wiele podgrup, ale na pewno najważniejszy spośród nich jest podział na kleje jedno- i dwuskładnikowe. W zależności od naszych oczekiwań profesjonalne wykorzystanie jednej z tych grup pozwoli odnieść wymierne i szybkie efekty w domowym zaciszu lub jakimkolwiek innym pomieszczeniu.

Woodfix D3 firmy Den Braven
Opracowanie: Den Braven
Na podstawie: Den Braven
Różnica wynika z praktyki. Kleje poliuretanowe , które bazują na jednym składniku, to kleje przeznaczone do zastosowania od razu. Kiedy zniszczymy elementy wyposażenia, dodatków, czy jakiegoś mebla – warto skorzystać z ich pomocy. Mogą być również pomocne w przypadku wygłuszania i uszczelniania, np. garażu lub piwnicy na salkę muzyczną dla dziecka. Łatwo umieścić płyty i elementy wykonane z drewna, używając kleju poliuretanowego. Szybko zamocujemy też wełnę mineralną czy fragmenty blachy dachowej. To oczywiście tylko niektóre z możliwości wykorzystania.

Kolejna grupa klejów należy do zastosowań bardzo wytrzymałych i stosowanych w przemyśle a ponadto nawierzchni sportowych czy placów zabaw, gdzie nie liczy się czas, a siła i pewność zastosowania. Dwuskładnikowy klej poliuretanowy to mix polioli i izocjanian, które stawiają na trwałość wykonania i wiązania. Dzięki takiej mieszance dużo łatwiejsze stanie się trwałe montowanie szyb w samochodach pancernych, czy mające swoje zastosowanie w przemyśle sklejanie klejem poliuretanowym powierzchni wielkoformatowych, nawet bez użycia specjalistycznych pras.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.