Nowoczesne przelewy wannowe

przelewy
Opracowanie: Silfra
Na podstawie: Silfra
Ich podstawowym zadaniem jest odprowadzenie wody z wanny. Dbają tez o to, by jej nadmiar nie wylał się na podłogę łazienki. Czy są to ich jedyne funkcje? Co jeszcze potrafią przelewy wannowe?

Newralgiczny punkt
Jednym z najczęściej spotykanych przelewów na rynku są przelewy z cięgnem. Specjalna linka umożliwia otwieranie i zamykanie korka przez obrócenie rączki znajdującej się przy przelewie. Cięgno to prawdziwe serce całego systemu. Przez lata użytkowania pracuje bezustannie i stale narażone jest na awarie, dlatego ważne jest, by był to element odpowiednio wykonany i trwały. W przelewach wannowych niektórych producentów każde cięgno jest specjalnie oznaczone. Na niewielkiej plastikowej nakładce znajduje się wytłoczony kod, dzięki któremu w razie awarii można dotrzeć do stanowiska pracy, na którym dany przelew został wyprodukowany.
Jeśli jednak nie zdecydujemy się na wykorzystanie przelewu z cięgnem możemy wybrać przelew Up&Down, którego korek otwierany jest jednym przyciśnięciem i po charakterystycznym kliknięciu woda powoli znika z wanny.

Prostota wersji retro
Łazienka zaaranżowana w stylu retro sama w sobie często jest jak dzieło sztuki. Odpowiednio dobrane kolory wnętrza, baterie w odcieniu starego złota, wanna o szykownym kształcie … takie wnętrze nie potrzebuje udoskonaleń i wielofunkcyjnych systemów. Każdy element ma bezawaryjnie spełniać swoja rolę przez wiele lat. Przelewy wannowe retro są proste i solidne, a mosiądz, z którego są wykonane dodaje im klasycznego wyglądu i szlachetności. Muszą jednak pasować do różnych modeli wanien, w których zostaną zamontowane. Umożliwia to teleskopowa rura, której długość można zmieniać, dopasowując przelew do wybranej przez nas wanny.

Nasze mieszkania zmieniają się razem z nami, żyjemy szybciej, często rezygnujemy z tradycyjnych rozwiązań na rzecz nowych, bardziej praktycznych. Dlatego również od przelewów wymaga się większej funkcjonalności – Dodatkowe możliwości oferuje przelew z wypływem. Wyposażony w perlator lub wypływ kaskadowy spełnia funkcję wylewki komentuje Sylwia Madyda, dystrybutor Silfra. – To tylko jedna z możliwości unowocześnienia łazienki. Istniej wiele rozwiązań i wiele kombinacji ich zastosowania, wystarczy wybrać najbardziej odpowiednią dla siebie – dodaje.

A gdy coś pójdzie nie tak…
syfon
Opracowanie: Silfra
Na podstawie: Silfra
Nawet w skrupulatnie przygotowanej łazience zdarzają się przypadki, że nie wszystko pasuje do siebie tak, jak w założeniach. Odpływ wody położony za daleko od syfonu, czy też zbyt niska wanna mogą pokrzyżować plany. - Gdy we właśnie wykańczanej łazience retro okaże się, że odpływ znajduje się dalej niż przewidywaliśmy warto skorzystać ze specjalnej przedłużki, która rozwiąże problem – radzi Sylwia Madyda. Wykonana również z mosiądzu doskonale zakamufluje niedoskonałości konstrukcyjne napotkane przy montażu.
Problem źle umieszczonego odpływu zdarza się nader często, dlatego producenci syfonów stworzyli takie, których główki mogą się obracać w płaszczyźnie poziomej i w niewielkim zakresie w płaszczyźnie pionowej. Te i inne rozwiązania stosowane w akcesoriach łazienkowych pozwalają nam rozwiązać napotkane problemy konstrukcyjne i jednocześnie nie wymagają od nas projektowania z zegarmistrzowską precyzją.
Na podstawie: PointB
Opracowanie: Adam Wróbel
10-10-29 10:04
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.