Rynek wtórny? - to jest istotne pytanie

Bardzo trudno wybrać dobre mieszkanie. Deweloperzy reklamują się nowoczesnymi plombami, ale rynek wtórny może okazać się przystępniejszy. Gdy to wszystko już załatwione, kupujących spotka wiele urzędowych spraw.
Dom czy mieszkanie za milion
Opracowanie: Prestige PR
Na podstawie: Prestige PR
Rynek mieszkań nie jest obecnie najsilniejszy, ale tak czy inaczej inwestujemy w mieszkania Poznań, i Wrocław królują na rynkach regionalnych jeśli chodzi o liczbę nowych inwestycji. Poszukujący lokum w wielkich miastach wahają się pomiędzy rynkiem pierwotnym a wtórnym (czytaj więcej).

Przyjazny rynek pierwotny? Od kwietnia 2012 roku obowiązuje ustawa deweloperska, która ma pomagać kupującym nieruchomości z rynku pierwotnego (http://archicom.pl/inwestycje-mieszkaniowe/opis-inwestycji/olimpia-port). Na miejsce typowej umowy przedwstępnej pojawiła się umowa deweloperska, która ma formę aktu notarialnego, więc może być dobrym zabezpieczeniem. Oprócz tego sprzedający mają obowiązek tworzenia rachunków powierniczych dla kupujących. Kupujący ma przekazywać więc umówione kwoty na konto, a bank przekazuje to dalej – tylko wtedy gdy, że inwestycja tworzy się zgodnie z planami. Powinniśmy poznać typ rachunku powierniczego, bo szczególnie ten zamknięty wydaje się korzystny. Dodatkowo obowiązkiem jest szczegółowy prospekt informacyjny, który klientom ma podać deweloper Poznań i inne polskie miasta już zaczęły sprzedaż mieszkań według nowych zasad.

Sprawdź też

Stan liczbowy nieruchomości w Stolicy Małopolski

Kraków
Opracowanie: Radomir Cernoch
Na podstawie: http://www.flickr.com
Kraków jest miejscowością, do którego stale przybywają nowi ludzie chcący zostać na zawsze, tak, więc rynek nieruchomości jest ciągle bardzo chłonny. W stolicy województwa małopolskiego stale pojawiają się kolejne biura nieruchomości pełne ofert mieszkań pod wynajem lub kupna czy to z drugiej ręki czy też na rynku pierwotnym. Stąd też inwestycje deweloperskie w Krakowie ciągle cieszą się wielkim powodzeniem.


Co daje nam rynek wtórny?
Archicom.pl - Najnowsze inwestycje mieszkaniowe
Nieruchomości z rynku wtórnego kuszą możliwością szybkiego wprowadzenia się, a remonty często nie są konieczne. ]W tej sytuacji na pewno dokładnie powinniśmy skontrolować sprzedającego i przejrzeć o wpis do ksiąg wieczystych i stan zameldowania. Najlepiej również poznać prawo osób trzecich do mieszkania, a upewnienie się o braku zaległości czynszu także jest ważne.

Umowa przedwstępna może może być pod postacią aktu notarialnego, jednak niektórzy ludzie chcą tylko umowę cywilnoprawną. Należy wiedzieć o obowiązkowych opłatach: podatek od czynności cywilnoprawnych i wszystkie opłaty sądowe.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.