Cebulki
Tulipany
Opracowanie: ComùnicaTI
Na podstawie: http://www.flickr.com/photos/comunicati/3502085373/

Wiosenne tulipany

Tulipany bez wątpienia kojarzą nam się z wiosną. Charakteryzują się bogatą gamą barw oraz dużą ilością odmian. Pochodzą z rejonów Europy, Bliskiego Wschodu i Azji Środkowej. W XVI wieku były skarbem Holendrów, a ich wartość dorównywała wartości złota. Również obecnie największe uprawy tulipanów spotkamy w Holandii, gdzie wiosna rozkwitają ogromne tulipanowe pola.
Przebiśniegi
Opracowanie: Per Ola Wiberg
Na podstawie: http://www.flickr.com/photos/powi/3386305280/

Przebiśniegi zwiastunem nadchodzącej wiosny

Rośliny, które po długich, zimowych miesiącach pierwsze zakwitają i wzbudzają w nas szczególne emocje. Mimo panującego za oknem mrozu, dzielnie przebijają się przez zalegające płaty śniegu. Widok wschodzących kwiatów budzi nadzieję, że po srogiej i białej zimie, przyjdzie upragniona i długo wyczekiwana wiosna.
Cebulki roślin
Opracowanie: Biology Big Brother
Na podstawie: http://www.flickr.com/photos/tessawatson/414773938/

Cebulki sadzone jesienią

Sadząc krokusy, śnieżyczki czy narcyzy powinniśmy pamiętać o właściwym terminie ich sadzenia. Najwłaściwszy będzie okres wczesnej jesieni. Im dłuższy jest okres rozwoju danej rośliny, tym wcześniej dana roślina powinna być posadzona. Musi przecież dobrze się ukorzenić przed nastaniem zimy.
Ogród pełen bylin
Opracowanie: Coy
Na podstawie: http://www.flickr.com/photos/coymelancon/1186225725/

Byliny otwartych przestrzeni

Przez setki lat byliny występowały bardzo często w roli roślin ozdobnych. Dominowały zarówno na dworach jak i tuż obok chłopskich chat. Na początku XX wieku ustąpiły miejsca uporządkowanym, niemalże sterylnym ogrodom, trawom, drzewom iglastym oraz roślinom jednorocznym. Ostatnie dwie dekady poprzedniego stulecia „przywróciły” jednak światu modę na byliny. Obecnie możemy obserwować prawdziwy „rozkwit” popularności tych roślin.

Metody zwalczania szkodników ogrodów

Każdy z nas wcześniej czy później realizuje swoje marzenia założenia pięknego ogrodu. Niezależnie od tego, jakie rośliny w nim umieścimy, w pewnym momencie mogą one zostać narażone na działanie różnego rodzaju szkodników.
Kwiat narcyza
Opracowanie: PaulS

Narcyzy

Ogród pozbawiony roślin cebulowych, będzie równie smutny jak pozbawiony roślin nowy dom. Zadbajmy więc o ich obecność, wybierzmy te najpiękniejsze. Gdybyśmy ogłosili konkurs na najbardziej niezawodne, najłatwiejsze w uprawie i najszybciej przystosowujące się wiosenne rośliny cebulowe, z pewnością pierwsze miejsce zajęłyby narcyzy, zwane także żonkilami. Przystosowane przez lata do suchych, gorących i krótkich okresów wegetacyjnych, posiadają niezwykłą umiejętność przetrwania.
Lato w naszym ogrodzie
Opracowanie: ssedro
Na podstawie: http://www.flickr.com/photos/ssedro/2910938424/

Lato w ogrodzie

Przed nami lato. Dziś, kiedy wokoło przepięknie rozkwitają łąki i ogrody powinniśmy pomyśleć o nadchodzących miesiącach.
Być może lato da nam popalić... nie powinniśmy więc zapomnieć o podlewaniu naszych roślin. Właśnie latem, w pełni okresu wegetacyjnego nasze drzewa, krzewy i inne rośliny będą potrzebować systematycznego podlewania. W okresie suszy najszybciej wysychają gleby lekkie i piaszczyste. Pamiętajmy, więc o częstym nawadnianiu takich gleb.
Astry bylinowe
Opracowanie: amandabhslater

Rok w ogrodzie - październik

Październik to miesiąc wielkich przygotowań. Rośliny i zwierzęta szukują się do zimy, a ogród staje się magicznym miejscem. Pod warunkiem, że słonko zagości w naszym domu i ozłoci okolicę.
Ostatnie kwiaty astrów, krokusów jesiennych, rozchodników, zawilców i zimowitów ozdabiają jeszcze fragmenty ogrodu, ale jesienne liściaste dywany przypominają o tym, że kończy się rok.
Ogród w lipcu
Opracowanie: ricoeurian
Na podstawie: www.flickr.com

Rok w ogrodzie - lipiec

Lato daje nam popalić... nie zapominajmy więc o podlewaniu naszych roślin. Właśnie teraz, w pełni okresu wegetacyjnego nasze drzewa, krzewy i inne rośliny będą potrzebować systematycznego podlewania. Kwiaty doniczkowe bardzo często, nawet dwa razy dziennie. Warto pomyśleć o zastosowaniu hydrożelu i dosypaniu go do ziemi doniczkowej.
Bez
Opracowanie: RichardBH
Na podstawie: http://www.flickr.com

Rok w ogrodzie - maj

Przed nami majowy weekend, a po nim masa pracy. Właśnie teraz, powinniśmy poświęcić naszemu ogrodowi sporo czasu. Wszelkie zaniedbania mogą, bowiem odbić się na urodzie i zdrowiu naszych roślin. Na początku dokładnie przyjrzyjmy się naszemu ogrodowi, naprawdę warto.
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.