Choroby roślin
Sadzonka
Opracowanie: www.sxc.hu
Na podstawie: www.sxc.hu

Kalendarz wysiewu nasion kwiatów, ziół i warzyw

Mamy już kalendarzową wiosnę, więc z pewnością myśleliście już o wysiewie nasion. Warto zwrócić uwagę na ich jakość i wybierać tylko produkty renomowanych firm. Poza tym, jak wcześniej wspominaliśmy, wydajność kiełkowania wzrasta, jeśli wykonasz prostą procedurę zaprawiania nasion.
Pąki kwiatowe
Opracowanie: Mr. T in DC
Na podstawie: http://www.flickr.com

Wczesne zapobieganie chorobom drzew

Wszyscy już chyba mamy dość zimowej aury i z niecierpliwością czekamy na pierwsze oznaki wiosny. Okres przedwiośnia, który dość ciężko zdefiniować, jest bodajże pierwszym momentem, w którym możemy wejść do swego ogrodu i rozpocząć profilaktyczne opryski jeszcze bezlistnych drzew i krzewów.
Letni ogród
Opracowanie: Muffet
Na podstawie: http://www.flickr.com

Lato zmienia oblicze

Ostatnie tygodnie lata to tropikalne upały, które odczuły także rośliny. W tym czasie, z racji osłabienia, stały się podatne na infekcje chorób grzybowych. Lato zmieni swoje oblicze. Temperatura w przeważającej części kraju będzie oscylować w przedziale 25 – 30 stopni; częściej niż dotychczas będzie padał deszcz. W najbliższych dniach należy się spodziewać się infekcji m.in. szarej pleśni, mączniaków i rdzy.
Idealnie płaski trawnik
Opracowanie: heipei

Jesienne nawożenie trawnika

Nawozy przeznaczone do jesiennego zasilania trawnika zawierają fosfor i potas, nie mają natomiast azotu. Warto je stosować, bo poprawiają kondycję roślin i sprawiają, że lepiej zimują. Nawet mniej odporne na mróz gatunki traw nie wymarzają, a trawnik już od wczesnej wiosny jest ładny i zielony.
Czarna plamistość róży
Opracowanie: HORTICO
Na podstawie: HORTICO

Czarna plamistość róży

Czarna plamistość róży jest w ostatnich latach bardzo rozpowszechnioną chorobą i ponad to trudną do zwalczenia. Objawami tej choroby jest pojawianie się najczęściej na przełomie czerwca/lipca jasnobrązowych plam na liściach. Plamki te z czasem czernieją osiągając rozmiar 1 – 10 mm.
Miskant
Opracowanie: nationalrural
Na podstawie: http://www.flickr.com/photos/nationalrural/1091618792/

Trawy źródłem energii

Rozporządzenie ministra gospodarki, pracy i polityki społecznej z 30 maja 2003 r. (DzU nr 104 z 13.06.2003 r.) nałożyło obowiązek zakupu w Polsce energii z odnawialnych źródeł energii. W rozporządzeniu podane zostały wielkości wzrostu udziału energii ze źródeł odnawialnych w zakresie od 2,65% w 2003 r. do 7,5% w 2010 roku. Za największe potencjalne źródło energii w Europie i innych umiarkowanych strefach klimatycznych jest uważana biomasa.
Bambusy
Opracowanie: annieo76
Na podstawie: http://www.flickr.com/photos/nelanah/381421012/sizes/l/

Trawy mniej znane

Trawy, jako element aranżacji ogrodowych i parkowych, wykorzystywane były już w ubiegłych stuleciach. Trawy należą do grupy najbardziej wytrzymałych roślin ozdobnych. Łatwość uprawy, trwałość oraz odporność traw na niekorzystne warunki, choroby i szkodniki zapewnia powodzenie uprawy. Zróżnicowany pokrój, atrakcyjne barwy oraz wymagania siedliskowe powodują, że są one interesującym elementem ozdobnym, służącym do nasadzeń pojedynczych (gatunki wysokie) lub w grupach oraz w kompozycjach z bylinami.
Idealnie płaski trawnik
Opracowanie: heipei

Trawnik bez tajemnic

Trawy od dawna, tworząc obszary zieleni w środowisku naturalnym, z natury swej spełniały funkcje ozdobne. Z czasem zaczęto je wprowadzać w sposób „sztuczny”, głównie w postaci trawników. Wraz z rozwojem architektury rosło ich znaczenie praktyczne.
Trawniki są podstawowym elementem terenów zieleni, głównie ze względów estetycznych i z uwagi na niepowtarzalne walory rekreacyjno- wypoczynkowe. Bardzo istotne jest ich znaczenie ekologiczno-biologiczne.
Kolory jesieni
Opracowanie: jez.atkinson
Na podstawie: http://www.flickr.com/photos/cloppy/276581924/

Sprzątamy ogród jesienią

Jesień to czas porządków. Właśnie teraz powinniśmy pomyśleć nie tylko o przygotowaniu ogrodu do przetrwania zimy, ale i o przygotowaniu ogrodu tak, by zimę przetrwał w pięknej postaci.
Powinniśmy pomyśleć o narzędziach i zabezpieczeniu ich przed wilgocią i mrozem. Tylko wtedy będziemy mieć pewność, że wraz z nastaniem nowego sezonu będą gotowe do użycia. Narzędzia ogrodowe będą służyły nam tak długo, jak długo będziemy o nie troskliwie dbać.
Anagalis
Opracowanie: foilman
Na podstawie: http://www.flickr.com/photos/foilman/3570242790/

Anagalis - ogrodowa pogodynka

Anagalis (Anagallis grandiflora) to roślina jednoroczna osiągająca wysokość około 20 centymetrów. Rozkwitając bardzo obficie od czerwca do września, zwraca uwagę na niezwykłe zachowanie swych kwiatów, zamykających się wieczorem lub w pochmurne dni. Otwarte rano kwiaty anagalisu będą z całą pewnością zwiastunem dobrej pogody.
1 2 3
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.