Nieokreślony
Świerk biały Echiniformis

Świerk biały Echiniformis

Wolno rosnąca, miniaturowa odmiana świerka o kulistym pokroju i niebieskiej barwie igieł. Powinna być sadzona w zacisznych, osłoniętych, ale nie zacienionych stanowiskach.
Hippeastrum Appleblossom

Hippeastrum Appleblossom

Bardzo dekoracyjnie rosnąca roślina, kwitnie wczesną wiosną. Kwiat hipeastrum symbolizuje dumę po przekwitnięciu ścinamy, a jej łodyga zasycha. Rozmnażanie prowadzimy z cebul. Jako kwiat cięty może długo stać w wazonie.
Tuja brabant

Tuja brabant

Odmiana bardzo szybko rosnąca o stożkowatym pokroju i czysto zielonym zabarwieniu. Doskonale reaguje na cięcie silnie się zagęszczając. Wytrzymała na mróz, lubi miejsca słoneczne i wilgotne. Idealna na szybkie żywopłoty. Wys. do 3 m. Wielość sadz. 20-30 cm.
Mięta

Mięta

Świeże liście mięty stanowią wyśmienity dodatek do sałatek, warzyw, mięs, czy napojów, a zalane wrzątkiem i zaparzone przez krótki okres będą wyśmienitym napojem pitym na gorąco lub jako napój chłodzący. Napary z mięty nie powinny być stosowane przez kobiety w ciąży i chorych na nerki. Ściętą miętę powinniśmy suszyć w cieniu w przewiewnym miejscu lub w suszarni ogrzewanej w temperaturze do 35oC.
Hippeastrum Mont Blanc

Hippeastrum Mont Blanc

Hipeastrum wyrasta z cebulki na wspaniały, aksamitny kwiat, a jedna gruba, pusta w środku łodyga może unieść od dwóch do pięciu pąków. Wymaga stanowiska dobrze oświetlonego, ale chłodnego. Rozmnażanie przez oddzielanie cebul przybyszowych.
Świerk Daisy White

Świerk Daisy White

Świerk ten został kupiony w maju 2004 roku w Barczewie. Świerk ten miał jasnozielone delikatne igły, a nowe, tegoroczne igły były w kolorze jasnożółtym. Także oprocz koloru oko przyciągał regularny stożkowy pokrój drzewka i jego gęsto rosnące igły. Drzewko widoczne na zdjęciu było przesadzane. Początkowo znajdowało się w towarzystwie cyprysika nutkajskiego, ale po latach byłoby przez tego cyprysika przykryte gałęziami. Teraz znajduje się w pobliżu ciemnozielonego cyprysika tępołuskowego i złotej tuji rheingold. Wiosną drzewko zwraca na siebie uwagę kolorem igieł, ale w ciągu lata staje się mniej widocze, gdy igły z jasnożółtych stają się zielone. Wiosną 2006 roku kupiłem jeszcze jednego takiego świerka, który posadzony został w zakątku z sosną żółtą i jodłą koreańską.
Cedr

Cedr

Szlachetne drzewo, o stalowoniebieskiej barwie igieł. Bardzo często uprawiany jako bonzai. Z powodu wrażliwości na mrozy w Polsce uprawa możliwa jest tylko na najlepszych stanowiskach lub w pojemnikach - na zimę przenosimy je do jasnego, zabezpieczonego przed mrozami pomieszczenia.
Lubczyk

Lubczyk

Młode liście zebrane na wiosnę, można mrozić lub suszyć. Aromatyczny lubczyk stanowi dodatek do zup, bulionów i pieczeni. Bardzo często wykorzystujemy również korzenie lubczyku, zawierające m.in.: olejki eteryczne, związki żywicowe, cukry i kwasy organiczne.
Hippeastrum Rilona

Hippeastrum Rilona

Odmiana, która posiada bardzo długie, ciemnozielone, sztywne liście. Na wysokiej łodydze pojawiają się pomarańczowe kwiaty, jedne z największych kwiatów domowych. Wymaga stanowiska dobrze oświetlonego, wilgotnego. Kwitnie 4-6 tygodniu po posadzeniu.
Turzyca Buchanana

Turzyca Buchanana

Jedna z najbardziej dekoracyjnych odmian turzyc, o liściach czerwonawo zabarwionych, sprawiających wrażenie zasychających. Najlepiej rośnie na glebie świeżej, wilgotnej. Doskonale wygląda sadzona pojedynczo w ogrodzie żwirowym. Zimą wymaga zabezpieczenia przed mrozem.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.