Elewacje
Okiennice drewniane marki POL-SKONE
Opracowanie: POL-SKONE
Na podstawie: POL-SKONE

Ochrona pełna elegancji - drewniane okiennice

Drewniane okiennice dodają budynkom niepowtarzalnego klimatu i uroku. Są pięknym i oryginalnym elementem wyróżniającym każdy rodzaj elewacji. Spełniają przy tym także istotną rolę użytkową - latem chronią przed nadmiernym nasłonecznieniem, w zimie zaś stanowią dodatkową barierę dla mrozu, wiatru czy gradu.
elewacja
Opracowanie: Pracownia Projektowa ArC2

Budynek jak złoto Meksyku

Architekci z wrocławskiej pracowni ArC2, znani z nietypowych pomysłów na budownictwo mieszkaniowe (ostatnio charakterystyczna szeregówka MikMak), znowu zaskakują! Zaprojektowany przez nich budynek, który powstanie u zbiegu ulic Krzyckiej i Przyjaźni na wrocławskich Krzykach z pewnością zadziwi niejednego przechodnia.
schody
Opracowanie: DLH Poland
Na podstawie: DLH Poland

Deski elewacyjne w nowoczesnej architekturze

Nowoczesne obiekty użyteczności publicznej wymagają niekonwencjonalnych rozwiązań aranżacyjnych, ponieważ jako wizytówki instytucji i firm pełnią funkcje reprezentacyjne. Architekci od zawsze poszukują unikalnych inspiracji i materiałów, które pozwolą osiągnąć ten cel.
Tynk natryskowy Cermit MN
Opracowanie: Przemysław Michalski
Na podstawie: Przemysław Michalski

Nowa technologia w budownictwie

Technologia natryskowa miała swój początek w tynkach gipsowych, gdzie ręczne nakładanie zastąpiono nakładaniem przy pomocy agregatu. Ze względu na skrócenie czasu pracy, oszczędność w zużyciu materiału oraz zmniejszenie ilości osób potrzebnych do wykonania prac, technologia natryskowa spotkała się z entuzjastycznym przyjęciem wśród wykonawców i na stałe zagościła na budowach.
Tynki cienkowarstwowe
Opracowanie: Sto - ispo
Na podstawie: Sto - ispo

Najczęstsze błędy w wykonywaniu tynków cienkowarstwowych

Tynki cienkowarstwowe stanowią dziś najchętniej stosowane wykończenie elewacji, a coraz częściej wkraczają także do wnętrz. Powodów jest kilka, przede wszystkim dostępność fabrycznie przygotowanych suchych mieszanek oraz gotowych do użycia mas tynkarskich. Nie bez znaczenia jest także stosunkowo nieskomplikowane i szybkie wykonawstwo. Ogromne znaczenie mają również wysoka jakość i znaczna trwałość uzyskiwanych powłok oraz niemal nieograniczone możliwości kształtowania faktury tynkowanych powierzchni.
dom
Opracowanie: Bogdan Kulczyński
Na podstawie: Reynaers Polska

Dom pachnący tarniną

Wybór projektu własnego domu nigdy nie jest prosty. Zwłaszcza dla architekta, na co dzień spełniającego marzenia innych. Bogdan Kulczyński szukał jednej wyrazistej idei, wokół której zorganizuje swoją przestrzeń. W ten sposób powstała niezwykła konstrukcja wpisana w tężnię solankową, do której Reynaers Polska dostarczył swoje systemy...
Radwar Business Center
Opracowanie: PUBLINK PR
Na podstawie: PUBLINK PR

Oszczędności zimą i latem

Słynny architekt, Norman Foster powiedział, że projektowanie w sposób zrównoważony oznacza „jak najwięcej jak najmniejszym kosztem”. Oszczędność i wykorzystanie lokalnych tradycji to nie tylko cechy projektów Fostera, ale także budynków z systemami Reynaers o podwyższonych parametrach izolacyjnych: Radwar Business Center w Warszawie oraz Symfonia Residence w Gdańsku.
plac zabaw dla dzieci
Opracowanie: Roel Backaert DuPont

Pawilon dziecięcy na placu zabaw w Utrechcie

W holenderskim mieście Utrecht wybudowano pawilon (połączony z placem zabaw Anansi na Kanaleneiland), w którym dzieci mogą się bawić i odpoczywać. Łączy on w sobie bajkowe dekoracje z wszechstronnością, designem i jakością materiału.
Wszechstronna ceramika budowlana
Opracowanie: Röben Polska Sp. z o.o.
Na podstawie: Röben Polska Sp. z o.o.

Wnętrze zdobione ceramiką

Współczesna architektura wnętrz coraz częściej powraca do tych materiałów, które tradycyjnie były stałym elementem aranżacji pomieszczeń. Pomimo, że kolorowe tynki i tapety są ciągle jednym z popularniejszych sposobów na dekorację ściany, to właśnie cegła najlepiej oddaje surowość i nowoczesność projektów wnętrza.
Mur ceglany
Opracowanie: jolien_vallins
Na podstawie: http://www.flickr.com/photos/jolienvallins/3530969861/

Tradycja ceglanej elewacji

Historia cegły jest tak długa, jak historia naszej cywilizacji. Począwszy od starożytności, aż po czasy dzisiejsze, ceglane elewacje cieszą się ogromną popularnością i uznaniem wśród architektów. Pracownie projektowe bardzo często proponują wykorzystanie cegły licowej lub klinkierowej jako elementu łączącego tradycję z nowoczesnością.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.