Zawilgocenia, grzyby i pleśń - profilaktyka

kuchnia
Niedogrzane mieszkania w okresie wiosennym mogą przerodzić się w wylęgarnie grzybów pleśniowych. Przebywanie w pomieszczeniach zarażonych pleśnią może przyczynić się do licznych dolegliwości zdrowotnych. Jednak nie jesteśmy bezbronni, do dyspozycji mamy sprawdzone sposoby uniknięcia zawilgocenia.

Jak powstaje wilgoć?
Wilgoć w mieszkaniu powstaje w wyniku takich codziennych czynności jak gotowanie czy kąpiel. Para wodna zawarta w powietrzu skrapla się na najzimniejszych miejscach, przeważnie są to okna, a czasem ściany – głównie w narożnikach. Szczególnie newralgicznymi okresami są wiosna i jesień. Często właśnie wtedy w domu jest zimniej niż na zewnątrz. Wynika to ze zbytniego wychłodzenia budynku, który nie jest ogrzewany. Gorzej, jeśli temperatura przekroczy tak zwany punkt rosy. Wtedy na powierzchni ściany zaczyna gromadzić się wilgoć i wnikać w głąb, co tworzy idealne warunki do zagrzybienia.

Profilaktyka
łazienka
Opracowanie: Dulux®
Jednym ze sposobów na uniknięcie zawilgocenia mieszkania jest odpowiednia wentylacja pomieszczeń oraz utrzymywanie właściwej temperatury wewnątrz budynku. Optymalne warunki gwarantuje również korzystanie z Ciepła Systemowego, czyli systemu ogrzewania mieszkań, lokali użytkowych, obiektów handlowych i użyteczności publicznej. Wykorzystywane w systemach grzewczych urządzenia automatyki pogodowej zapewniają warunki, w których mieszkanie będzie ogrzewane zawsze wtedy, gdy temperatura
na zewnątrz spadnie poniżej określonego poziomu.

Lepiej zapobiegać niż leczyć
Najlepszym sposobem na uniknięcie zawilgocenia mieszkania jest odpowiednia wentylacja oraz zastosowanie odpowiedniej farby. Z pomocą przychodzi marka Dulux®, oferując linię farb przeznaczoną do malowania ścian i sufitów w kuchni i łazience – Dulux® Kitchen&Bathroom.

Dulux® Kitchen&Bathroom to seria najwyższej jakości lateksowych emulsji, które charakteryzują się podwyższoną odpornością na wilgoć, działanie grzybów pleśniowych oraz tłuste plamy. Dzięki farbom Dulux® ściany na długo pozostaną nienagannie czyste, a ich kolor – wyrazisty i świeży, ponieważ nawet podczas intensywnego mycia ściany są zabezpieczone przed uszkodzeniami. Farba jest dostępna w kolorze białym oraz w palecie 12 kolorów matowych i 12 kolorów o satynowym wykończeniu. Niezwykłą cechą obu palet jest możliwość dopasowania identycznych lub bardzo zbliżonych odcieni do najpopularniejszych barw emulsji Dulux® Kolory Świata. Dzięki tak dobranym zestawom w mieszkaniu z kuchnią otwartą na pokój dzienny lub sypialnią połączoną z łazienką łatwo osiągniemy spójną kolorystykę.
Na podstawie: Ciszewski Public Relations
10-05-24 09:59
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.