Wilgoć
osuszacz powietrza
Na podstawie: http://www.pneuma.pl/

Plusy klimatyzacji i osuszaczy

Dawno temu jednemu Anglikowi potrzebne było urządzenie do suszenia papieru. Było niezbędne w jego zakładzie, w którym było mało przestrzeni, a powszechna wilgotność była nie do zniesienia. Był jednak dość bystrym mężczyzną, że postanowił stworzyć takie urządzenie samemu; powiodło mu się, a nieoczekiwanym efektem ubocznym, poza redukcją wilgoci w powietrzu, było spore obniżenie temperatury. Trzeba było być głupcem, żeby nie wykorzystać tego szczęśliwego zbiegu okoliczności.
izolacja przeciwwodna schemat
Opracowanie: Optostop
Na podstawie: Optostop

Izolacja przeciwwodna w pomieszczeniach mokrych

Woda stanowi istotny składnik praktycznie każdego materiału budowlanego. Jednak podczas eksploatacji budynków jej nadmiar jest niewskazany. Aby uniknąć szkodliwych skutków oddziaływania wody w pomieszczeniach mokrych, takich jak łazienka, kuchnia i tym podobnych, firma Hufgard Optolith opracowała specjalne systemy hydroizolacyjne Optostop.
izolacja przeciwwilgociowa schemat
Opracowanie: Agnieszka Bykowska
Na podstawie: www.Projektoskop.pl

Izolacja przeciwwilgociowa

O jakości inwestycji decyduje wiele czynników, między innymi rodzaj materiałów budowlanych i doświadczenie wykonawców. Trwałość obiektu to przede wszystkim fundamenty i konstrukcja. Aby mury były zdrowe przez wiele lat należy zadbać by izolacja wodochronna została prawidłowo wykonana. To bardzo istotne, ponieważ zabezpiecza obiekt przed warunkami atmosferycznymi oraz działaniem zmiennych stosunków wód gruntowych.
ściana przekrój
Opracowanie: Hufgard Optolith
Na podstawie: Hufgard Optolith

Przepis na zdrowe ściany

Współczesne wymogi stawiane budownictwu związane są przede wszystkim ze zdrowiem, komfortem i bezpieczeństwem. Mając na uwadze te czynniki, producenci materiałów budowlanych stale udoskonalają swoje produkty.

Warto zadbać o komfort użytkowania pomieszczeń mieszkalnych oraz minimalizację ryzyka wystąpienia w ich wnętrzu szkodliwych grzybów. Głównymi czynnikami sprzyjającymi powstawaniu na ścianach wykwitów są: niska paroprzepuszczalność powłoki, wilgoć i ciepło...
Dom w Sandomierzu zalany podczas tegorocznej powodzi.
Opracowanie: Jacek Zięba
Na podstawie: Jacek Zięba

Właściwości ścian po powodzi

Niemal każdy budynek, który uległ zalaniu w wyniku powodzi i w którym wysoki poziom wody utrzymywał się przez długi okres, wykazuje bardzo dużą wilgotność przegród i elementów konstrukcji, w tym ścian. Duża zawartość wody utrzymująca się w konstrukcji budynku przez długi czas może prowadzić do pogorszenia niektórych właściwości materiałów budowlanych, np. izolacyjności termicznej czy wytrzymałości. Poza tym, długo utrzymująca się wilgoć grozi także rozwojem mikroorganizmów – grzybów.
remont
Opracowanie: Dekoral
Na podstawie: Dekoral

Remont ścian po powodzi

Opadająca woda odsłania najczęściej znaczne zniszczenia ścian. Początek lata to jednak dobry okres, aby przywrócić naszemu mieszkaniu dawny blask. Piotr Nowacki, ekspert marek Dekoral Professional i Sigma Coatings, pokazuje, jak przeprowadzić gruntowny remont ścian wewnętrznych...
kuchnia

Zawilgocenia, grzyby i pleśń - profilaktyka

Niedogrzane mieszkania w okresie wiosennym mogą przerodzić się w wylęgarnie grzybów pleśniowych. Przebywanie w pomieszczeniach zarażonych pleśnią może przyczynić się do licznych dolegliwości zdrowotnych. Jednak nie jesteśmy bezbronni, do dyspozycji mamy sprawdzone sposoby uniknięcia zawilgocenia.
Przydomowe odwodnienie
Opracowanie: ACO Elementy Budowlane Sp. z o.o
Na podstawie: ACO Elementy Budowlane Sp. z o.o.

Systemy odwodnień przydomowych

Odprowadzanie wody opadowej z powierzchni jest istotnym warunkiem zabezpieczenia budynku i jego okolicy. To szczególnie ważne na terenach o podłożach nieprzepuszczalnych – gliniastych, ilastych lub skalistych, które utrudniają, a czasem uniemożliwiają naturalne wchłanianie wody. Nadmiar wody może objawić się w najlepszym przypadku w postaci kałuż czy błota na trawniku, w gorszym może doprowadzić do zawilgocenia ścian i fundamentów oraz przesiąkania wody do piwnic i niżej położonych garaży. Wodę z powierzchni można odprowadzać za pomocą systemów zwanych odwodnieniami.
okno

Parujące okna - porady ekspertów

Zaparowane szyby to zmora niejednego z nas. Co roku w okresie zimowo-wiosennym cierpliwie i mozolnie wycieramy skraplającą się wodę i naiwnie liczymy, że problem sam się rozwiąże. Dlaczego tak naprawdę szyby parują i jak sobie z tym zjawiskiem poradzić? Odpowiedzi na te pytania udziela Izabela Tryba, ekspert firmy OknoPlus.

"Parowanie szyb nie świadczy o wadzie szyby czy okna. Jest to naturalne zjawisko związane z dużą wilgotnością powietrza, a także z dużymi różnicami temperatur wewnątrz i na zewnątrz budynku.
grzyby
Opracowanie: fermicat
Na podstawie: www.flickr.com

Grzyby i pleśń w domu

Powstanie grzybów i pleśni może być skutkiem złego eksploatowania lub nieodpowiedniego stanu technicznego budynku. O ile usuwanie pleśni nie jest trudne, tak usuwanie grzyba wiąże się z większym wydatkiem. Istnieje zdecydowana różnica pomiędzy stopniem inwazji obu „szkodników” i sposobem działania na rzecz pozbycia się problemu...
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.