Technologia szkieletowa
budowa domu
Opracowanie: Röben
Na podstawie: Röben

Wybór technologii budowy domu

Wybór technologii budowy domu dotyczy przede wszystkim wykonania konstrukcji nośnej i ścian zewnętrznych. Wciąż najwięcej domów powstaje w technologii tradycyjnej, murowanej. Warto wiedzieć, że odmiany dzisiejszej cegły, bloczków i pustaków znacznie różnią się od materiałów z których budowali nasi dziadkowie, a alternatywne metody pozwalają na wybudowanie domu szybciej i taniej.
budowa domu
Opracowanie: Marttin Pettit
Na podstawie: http://www.flickr.com

Ile kosztuje budowa domu?

Koszt budowy domu zależy od wielu czynników: regionu, sytuacji gospodarczej w kraju, cen materiałów, technologii i metody budowania. Ze względu na ograniczenie dostępności do kredytów hipotecznych i wysokie ceny surowców nie każdy może sobie pozwolić na ten luksus.
przekrój ściany
Opracowanie: Wolf System Sp. z o.o.
Na podstawie: Wolf System Sp. z o.o.

Prefabrykowane ściany dla domów modułowych

Ultra-Thermo-Mega-Wand - to nowy typ prefabrykowanej ściany dla domów modułowych, który wyróżnia się wytrzymałą i mocną konstrukcją oraz dobrą izolacyjnością termiczną. Dzięki temu Ultra-Thermo-Mega-Wand stanowi solidną, ciepłą i odporną na czynniki zewnętrzne konstrukcję, na której możemy oprzeć nasz dom.
dom jednorodzinny
Opracowanie: TEKTUM

Własny dom – spełnione marzenie czy utrapienie?

Tegoroczne badania Expandera i Szybko.pl pokazują, że ponad 80% Polaków marzy o własnym domu. Ci, którzy jako upragnione lokum wskazują mieszkanie, przyznają, że odstraszają ich uciążliwe obowiązki związane z posiadaniem domu. Wielu nie realizuje własnych marzeń, bo przytłacza ich wizja budowy i koszty utrzymania obiektu.
dom w technologii skandynawskiej
Opracowanie: TEKTUM

Dom w technologii skandynawskiej

Wielu osobom daleka Skandynawia kojarzy się z surowym klimatem i bezkresną przestrzenią. Dla innych to kraina bagien i torfowisk. Wydawać by się mogło, że północne słońce i mało żyzne podłoże nie sprzyjają roślinności. Tymczasem to właśnie w tamtejszych lasach bierze swój początek budulec do konstrukcji ekologicznych domów.
Dom wybudowany w technologi szkieletowej
Na podstawie: www.archeton.pl

Dom w 8 tygodni - technologia prefabrykowanego szkieletu

Wiele osób rezygnuje z marzenia o własnym domu obawiając się, że inwestycja przerośnie ich pod względem finansowym i organizacyjnym, a czas jej poświęcony będzie koszmarem. Dzieje się tak często dlatego, że w Polsce za bardzo przywiązani jesteśmy do tradycyjnej, murowanej technologii wznoszenia domu. To, co inne i nieznane budzi nieufność. Niezmiernie trudno inwestorowi uwierzyć, że mógłby zamieszkać w nowym domu już w 8 tygodni od rozpoczęcia budowy. A taka możliwość istnieje!
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.