Bloczki
Nadproże gotowe YTONG   montaż
Opracowanie: XELLA Polska Sp. z o.o.
Na podstawie: XELLA Polska Sp. z o.o.

Szybsza budowa domu – gotowe nadproża

Jak zbudować energooszczędny dom w krótkim czasie? Przede wszystkim należy pamiętać, że producenci oferują nie tylko „podstawowe” materiały budowlane np. bloczki, ale także inne elementy, takie jak nadproża czy zaprawa systemowa. Wykorzystanie wszystkich elementów stosowanych w konkretnej technologii pozwoli szybciej zbudować trwały i ciepły dom bez mostków termicznych.
dom
Opracowanie: XELLA Polska Sp. z o.o.
Na podstawie: XELLA Polska Sp. z o.o.

Budowanie na trudnym terenie – obszar szkód górniczych

Idealnym miejscem dla wymarzonego domu jest działka budowlana położona na stabilnym, niezagrożonym osunięciem ziemi gruncie. Co zrobić jednak, gdy musimy postawić budynek na terenie zagrożonym deformacją? Przede wszystkim należy uświadomić sobie, że można zminimalizować ryzyko zniszczenia budynku.
Pachysandra

Silikaty

Silikat to mieszanka wapna (7%), piasku (90%) i wody (3%). Można go zaliczyć do grupy ekologicznych materiałów budowlanych, ponieważ jest wykonany z produktów wykazujących najmniejszą promieniotwórczość. Zawartość wapna w mieszance zapobiega powstawaniu grzybów, pleśni i rozwoju drobnoustrojów. Dodatkową zaletą jest gęstość materiału, która doskonale pochłania dźwięk.
budowa domu
Opracowanie: Röben
Na podstawie: Röben

Wybór technologii budowy domu

Wybór technologii budowy domu dotyczy przede wszystkim wykonania konstrukcji nośnej i ścian zewnętrznych. Wciąż najwięcej domów powstaje w technologii tradycyjnej, murowanej. Warto wiedzieć, że odmiany dzisiejszej cegły, bloczków i pustaków znacznie różnią się od materiałów z których budowali nasi dziadkowie, a alternatywne metody pozwalają na wybudowanie domu szybciej i taniej.
Murowanie domu w systemie YTONG
Opracowanie: Xella Polska Sp. z o.o.
Na podstawie: Xella Polska Sp. z o.o.

Na co zwracać uwagę przy wyborze materiałów budowlanych?

Wśród inwestorów można zaobserwować znaczący wzrost wiedzy na temat materiałów budowlanych. Informacje uzyskują przede wszystkim z ulotek, folderów czy materiałów technicznych producentów. Kopalnią wiedzy stał się jednak przede wszystkim Internet, gdzie można znaleźć dokładnie udokumentowane etapy budowy wraz ze specyfikacją użytych materiałów, a nawet wirtualne dzienniki budowy.
sypialnia
Opracowanie: Modern Gypsum
Na podstawie: Modern Gypsum

Sztukateria gipsowa

Aranżacja przestrzeni mieszkalnej nie jest łatwą sztuką. Ówczesny trend przyświeca rozwiązaniom odwołującym się w prostej linii do minimalizmu i modernizmu. Oba style dzisiaj nie oznaczają tego samego co niegdyś. Zostały udoskonalone i unowocześnione o najnowsze rozwiązania techniczne...
budynek Living Tomorrow
Opracowanie: Firma XELLA Polska Sp. z o.o.
Na podstawie: Firma XELLA Polska Sp. z o.o.

Domy przyszłości

Na świecie istnieją budynki, które starają się uchylić rąbka tajemnicy przyszłości i pokazują nam skrawek futurystycznego świata. Jednym z nich jest Living Tomorrow – dom przyszłości w Vivoorde koło Brukseli.

Pomysłodawcami Living Tomorrow są Peter Borges i Frank Belien...
Krzywy Dom w Sopocie
Opracowanie: Xella Polska Sp. z o.o.
Na podstawie: Xella Polska Sp. z o.o.

Tańczące domy

Sezon urlopowy w pełni. Osoby wybierające się do Pragi lub nad polskie morze koniecznie powinny uwzględnić w swych planach turystycznych zlokalizowane tam niezwykłe obiekty. Mowa o praskim „Tańczącym domu" oraz o Krzywym Domku z sopockiego „Monciaka".
Estetyczna cegła klinkierowa
Opracowanie: Röben Polska Sp. z o.o.
Na podstawie: Röben Polska Sp. z o.o.

Niezawodna i sprawdzona ceramika budowlana

Ocieplona i wykończona klinkierem ściana trójwarstwowa to niezmiennie doskonała, sprawdzona technika murarska – szczególnie, jeśli wykorzystuje ceramikę budowlaną. Jej zastosowanie to gwarancja dobrej izolacji i doskonałego mikroklimatu budynku, a także wyjątkowego efektu estetycznego.
nadproża
Opracowanie: Xella Polska Sp. z o.o.
Na podstawie: http://212.18.11.102/downloads/pol/press/LD_Dobre_budowanie_z_Xella_cz4_-_06-2008.pdf

Nadproża w jednowarstwowych ścianach zewnętrznych

W trakcie wznoszenia ścian zewnętrznych wykonuje się otwory okienne i drzwiowe. By można było murować nad nimi kolejną kondygnację, otwory trzeba przekryć od góry belkami nadprożowymi...
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.