Winorośl
Winorośl
Opracowanie: pizzodisevo
Na podstawie: http://www.flickr.com

Uprawa winorośli

Obwieszone pięknymi gronami winorośle, to przedmiot westchnień niejednego ogrodnika. Ten silnie pnący się krzew, o bardzo cenionych owocach, nie jest tak trudny w uprawie jak się jednak przypuszcza. Główną zasadą uprawy jest zachowanie równowagi między możliwościami odżywczymi części podziemnej i nadziemnej oraz zachowanie optymalnych warunków wykształcania i dojrzewania owoców, którym potrzebne jest słońce.
Winorośl
Opracowanie: pizzodisevo
Na podstawie: http://www.flickr.com

Ochrona winorośli

Nie zapominajmy o regularnej ochronie chemicznej winorośli przed chorobami grzybowymi. Przeciwko mączniakowi rzekomemu (Plasmopara viticola), dającemu żółte i brązowe plamy na liściach, powinniśmy stosować opryski ochronne, co 2-3 tygodnie lub po dniach deszczowych. Przeciwko mączniakowi prawdziwemu (Uncinula necator), białemu nalotowi na spodzie liści, opryski profilaktyczne po deszczach. Przeciwko szarej pleśni, zasychaniu liści i gron, oprysk powinniśmy wykonywać przed i po kwitnieniu.
Sad w kwietniu
Opracowanie: swimboy1

Prace w kwietniu

Rozkwitające około 7 kwietnia pierwiosnki, zwiastuny obecności wiosny zdążyły już z pewnością przekwitnąć, teraz kolej na tulipany i masę pracy.
Obecność wiosny w sadzie to znak, że nadszedł termin przygotowywania drzew do przeszczepienia. Gałęzie przeznaczone do przeszczepiania skracamy do około 30-60 centymetrów, w zależności od ich grubości, licząc od miejsca rozgałęzienia.
Jesień w ogrodzie
Opracowanie: kazandrew

Rok w ogrodzie - listopad

Przed nami zimowe mroźne miesiące. Dziś opiszemy dla Państwa prace, jakie mamy do wykonania w ogrodzie właśnie teraz.
Przede wszystkim powinniśmy zamknąć dopływ wody do kranu w ogrodzie. W okresie mrozów woda mogłaby, bowiem rozsadzić instalację wodną.
Powinniśmy również opróżnić z wszelkich preparatów beczki, oczyścić narzędzia ogrodnicze, naoliwić je i schować na czas zimy.
Ogród w lipcu
Opracowanie: ricoeurian
Na podstawie: www.flickr.com

Rok w ogrodzie - lipiec

Lato daje nam popalić... nie zapominajmy więc o podlewaniu naszych roślin. Właśnie teraz, w pełni okresu wegetacyjnego nasze drzewa, krzewy i inne rośliny będą potrzebować systematycznego podlewania. Kwiaty doniczkowe bardzo często, nawet dwa razy dziennie. Warto pomyśleć o zastosowaniu hydrożelu i dosypaniu go do ziemi doniczkowej.
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.