SILKA
Nadproże gotowe YTONG   montaż
Opracowanie: XELLA Polska Sp. z o.o.
Na podstawie: XELLA Polska Sp. z o.o.

Szybsza budowa domu – gotowe nadproża

Jak zbudować energooszczędny dom w krótkim czasie? Przede wszystkim należy pamiętać, że producenci oferują nie tylko „podstawowe” materiały budowlane np. bloczki, ale także inne elementy, takie jak nadproża czy zaprawa systemowa. Wykorzystanie wszystkich elementów stosowanych w konkretnej technologii pozwoli szybciej zbudować trwały i ciepły dom bez mostków termicznych.
dom jednorodzinny
Opracowanie: XELLA Polska Sp. z o.o.
Na podstawie: XELLA Polska Sp. z o.o.

Adaptacja projektu bez tajemnic

Na rynku dostępny jest bardzo duży wybór gotowych projektów budynków. Zanim jednak inwestor wybierze projekt swojego wymarzonego domu warto, aby udał się do profesjonalisty, który pomoże mu podjąć najlepszą decyzję. Każdy przypadek należy bowiem potraktować indywidualnie.
dom
Opracowanie: XELLA Polska Sp. z o.o.
Na podstawie: XELLA Polska Sp. z o.o.

Budowanie na trudnym terenie – obszar szkód górniczych

Idealnym miejscem dla wymarzonego domu jest działka budowlana położona na stabilnym, niezagrożonym osunięciem ziemi gruncie. Co zrobić jednak, gdy musimy postawić budynek na terenie zagrożonym deformacją? Przede wszystkim należy uświadomić sobie, że można zminimalizować ryzyko zniszczenia budynku.
Pachysandra

Silikaty

Silikat to mieszanka wapna (7%), piasku (90%) i wody (3%). Można go zaliczyć do grupy ekologicznych materiałów budowlanych, ponieważ jest wykonany z produktów wykazujących najmniejszą promieniotwórczość. Zawartość wapna w mieszance zapobiega powstawaniu grzybów, pleśni i rozwoju drobnoustrojów. Dodatkową zaletą jest gęstość materiału, która doskonale pochłania dźwięk.
Schemat którędy ucieka ciepło z budynku
Opracowanie: Xella Polska Sp. z o.o.
Na podstawie: Xella Polska Sp. z o.o.

ABC energooszczędności

Planujesz budowę domu? Przygnębiają Cię kolejne informacje o kilkunastoprocentowym wzroście cen energii? Nie zamartwiaj się! Wystarczy kompleksowo zaplanować inwestycję i przestrzegać kilku zasad dotyczących energooszczędnego budowania, aby cieszyć się ciepłem w domu i niższymi wydatkami na ogrzewanie.
strop
Opracowanie: Xella Polska Sp. z o.o.
Na podstawie: Xella Polska Sp. z o.o.

Strop w jeden dzień

Stawiając dom, ważne jest, aby wszystkie elementy, których używamy do budowy, dobrze pasowały i idealnie ze sobą współgrały. Ma to duże znaczenie przede wszystkim ze względów praktycznych. Dopasowane, uzupełniające się elementy wpływają na szybkość prac budowlanych, ale przede wszystkim na komfort użytkowania i bezpieczeństwo przyszłych mieszkańców...
Murowanie domu w systemie YTONG
Opracowanie: Xella Polska Sp. z o.o.
Na podstawie: Xella Polska Sp. z o.o.

Na co zwracać uwagę przy wyborze materiałów budowlanych?

Wśród inwestorów można zaobserwować znaczący wzrost wiedzy na temat materiałów budowlanych. Informacje uzyskują przede wszystkim z ulotek, folderów czy materiałów technicznych producentów. Kopalnią wiedzy stał się jednak przede wszystkim Internet, gdzie można znaleźć dokładnie udokumentowane etapy budowy wraz ze specyfikacją użytych materiałów, a nawet wirtualne dzienniki budowy.
Dom energooszczędny z SILKI w Poznaniu
Opracowanie: XELLA Polska Sp. z o.o.
Na podstawie: XELLA Polska Sp. z o.o.

Nowoczesne i energooszczędne domy

Na rynku funkcjonuje błędny stereotyp, mówiący o tym, że silikaty to materiał ciężki i zimny. Tymczasem bloki wapienno-piaskowe można z powodzeniem stosować w standardach budownictwa energooszczędnego, a nawet pasywnego. SILKA to doskonały materiał także dla budownictwa jednorodzinnego.
budynek Living Tomorrow
Opracowanie: Firma XELLA Polska Sp. z o.o.
Na podstawie: Firma XELLA Polska Sp. z o.o.

Domy przyszłości

Na świecie istnieją budynki, które starają się uchylić rąbka tajemnicy przyszłości i pokazują nam skrawek futurystycznego świata. Jednym z nich jest Living Tomorrow – dom przyszłości w Vivoorde koło Brukseli.

Pomysłodawcami Living Tomorrow są Peter Borges i Frank Belien...
nadproża
Opracowanie: Xella Polska Sp. z o.o.
Na podstawie: http://212.18.11.102/downloads/pol/press/LD_Dobre_budowanie_z_Xella_cz4_-_06-2008.pdf

Nadproża w jednowarstwowych ścianach zewnętrznych

W trakcie wznoszenia ścian zewnętrznych wykonuje się otwory okienne i drzwiowe. By można było murować nad nimi kolejną kondygnację, otwory trzeba przekryć od góry belkami nadprożowymi...
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.